Wygrana Siódemki w ostatnim domowym meczu

Piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica rozegrali ostatni domowy mecz w sezonie 2017/2018 grupy B pierwszej ligi. Podopieczni Pawła Wity udanie pożegnali się z własną publicznością, pokonując Ostrovię Ostrów Wielkopolski 33:28.

Tylko początek meczu był wyrównany. Od stanu 6:5 gospodarze rzucili osiem bramek z rzędu i zrobiło się 14:5. To ustawiło losy spotkania. Legniczanie kontrolowali przebieg spotkania, a ich przewaga nie schodziła poniżej sześciu trafień. Kolejne bardzo dobre zawody w bramce rozegrał Łukasz Mazur, a jego koledzy grali skutecznie w ataku, notując kolejne trafienia. Kluczem do pewnej wygranej była także defensywa, w której zdecydowani lepsi byli gospodarze.

– Wynik tak naprawdę do końca nie odzwierciedla tego meczu, gdyż zwycięstwo wcale nie przyszło nam łatwo. Byłem pewny naszej wygranej dopiero w samej końcówce, gdyż graliśmy już takie mecz, gdzie do przerwy prowadziliśmy 6-7 bramkami, a później różnie to wyglądało. Dzisiaj schodzimy z parkietu jako zwycięzcy, z czego bardzo się cieszymy, bo chcieliśmy wygraną pożegnać się z naszymi kibicami w ostatnim meczu w Legnicy w tym sezonie – powiedział po meczu Paweł Piwko.

Dzięki wygranej Siódemka Miedź Legnica awansowała na piąte miejsce w tabeli. Ostatnim rywalem legniczan będzie KS Uniwersytet Radom.

Siódemka Miedź Legnica – Ostrovia Ostrów Wlkp. 33:28 (16:9)

Siódemka: Mazur, Stachurski – Majewski 7, Przybylak 2, Płaczek 5, Koprowski 3, Cegłowski, Ziemiński 6, Piwko 5, Drozdalski 2, Mosiołek 3, Światłowski, Skiba.

Ostrovia: Piskorski, Foterek – Klara, Kuśmierczyk 2, Stempiak, Glabik, Marciniak 9, Stachowski 3, M. Wojciechowski 2, Staniek 2, S. Wojciechowski, Tomczak, Przybylski 1, Krzywda 5, Salamon 3, Brychcy 1.

Fot. K. Dąbkiewicz