Wyjazdowy mecz świdniczan

Przed piłkarzami ręcznymi ŚKPR-u Świdnica bardzo intensywny okres i aż trzy mecze o pierwszoligowe punkty. Maraton obejmie wyjazdowe spotkania w Wieluniu i Legnicy oraz domowe starcie z Uniwersytetem Radom. Pierwsza eskapada w sobotę, 14 kwietnia.

W tabeli MKS Wieluń jest piąty i ma na koncie 35 punktów. Die pozycje niżej i cztery punkty mniej ma ŚKPR. W pierwszym meczu obu drużyn w Świdnicy, a przy okazji także pierwszej konfrontavcji obu ekip w historii, górą byli szczypiorniści z Wielunia. Zwyciężyli 34:26, a głównymi architektami tamtej wygranej byli… wychowankowie Szarych Wilków: Krzysztof Książek i Krzysztof Węcek, którzy wespół zdobyli jedenaście bramek.

Teraz podopieczni Grzegorza Garbacza powalczą o rewanż na parkiecie rywala, ale nie ma wątpliwości, że czeka ich bardzo trudne zadania. Kilku graczy świdnickiej drużyny boryka się z problemami zdrowotnymi, niemal na pewno w kadrze meczowej znajdzie się większa niż zwykle grupa juniorów. Niewykluczone, że szansę na pierwszoligowy debiut dostanie kolejny członek złotej drużyny juniorów młodszych z 2017 roku.