Zaczną u brązowych medalistów

W pierwszej kolejce PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin zmierzy się Azotami Puławy. Sobotni mecz w Puławach rozpocznie się o godzinie 18:00.

Azoty na stałe zadomowiły się w ścisłej czołówce PGNiG Superligi. Dość wspomnieć, że w ostatnich czterech sezonach na szyjach zawodników z Puław zawisły brązowe medale. Drużyna ma jednak coraz większy apetyt i zapowiada, że chce przedzielić Vive i Wisłę.

Plany w pierwszej kolejce Azotom będzie chciało pokrzyżować Zagłębie Lubin. Klub konsekwentnie stawia na młodych zawodników. Podobnie jak w sezonie 2017/2018, zespołem pokieruje uznany w środowisku piłki ręcznej Bartłomiej Jaszka, który chce wprowadzić swoich podopiecznych na wyższy poziom grania.

W nowym sezonie Miedziowi radzić sobie będą już bez Arkadiusza Moryto, który przeszedł do Vive Kielce (Lubin opuścił także Dawid Przysiek i Anderson Mollino), ale za to z innymi młodymi perspektywicznymi graczami. Środek obsadzą Jakub Moryń i Maciej Tokaj. Na prawej połówce wystąpi Roman Czyczykało z austriackiego Bregenz Handball. Rywalizację na lewej stronie wzmocnił Mikołaj Kupiec.

– Na turnieju w Kaliszu mieliśmy okazję podpatrzeć drużynę z Puław. Wiemy, że Azoty są uważane za faworyta tego meczu, ale my z każdym przeciwnikiem będziemy się „bić” i postaramy się wywieźć z Puław jak najlepszy rezultat – zapewnia Marek Marciniak, zawodnik Zagłębia.