Zagłębie przerwało passę Startu

Start Elbląg przegrał pierwszy mecz w sezonie. Wicelider rozgrywek uległ w Lubinie 22:29 (13:16) drużynie Metraco Zagłębia, która dzięki wygranej zameldowała się w ścisłej czołówce PGNiG Superligi. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Joanna Obrusiewicz, która zdobyła 11 bramek.

Nie takiego początku spodziewali się kibice, zgromadzeni w hali RCS-u w Lubinie. Już w czwartej minucie o czas dla swojej drużyny musiała poprosić Bożena Karkut. Piorunujący początek sprawił, że przyjezdne wygrywały 4:1. Czas wzięty przez szkoleniowca miedziowych przyniósł efekt dość szybko. W 13.minucie, po trafieniu Agnieszki Jochymek mieliśmy już remis po 6, a chwilę później kontrę skutecznie zakończyła Mariola Wiertelak i mieliśmy 7:6 dla Metraco Zagłębia. Podopieczne Bożeny Karkut wróciły do gry i zapomniały o słabym początku spotkania. Lubinianki zaczęły grać w obronie, a kolejne udane interwencje notowała Monika Wąż. Gospodynie „odpaliły” w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy i z wyniku 9:9 zrobiło się 13:9. To był przełomowy moment tej części spotkania, która zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem Metraco Zagłębia.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie jak początek meczu. Co prawda pierwsze trafiły lubinianki ale później lepiej prezentowały się przyjezdne. W 36.minucie na tablicy wyników było 19:18 i przez kolejne fragmenty gry trwała wymiana ciosów. Na dwie bramki zawodniczki Metraco Zagłębia odskoczyły ponownie w 44.minucie – 22:20. I znów okazał się to bardzo ważny moment meczu. Lubinianki poszły za ciosem, a trzy kolejne bramki zdobyła najskuteczniejsza na parkiecie, Joanna Obrusiewicz i podopieczne Bożeny Karkut wygrywały 25:20. Taki obrót spraw podciął skrzydła przyjezdnym, które powoli traciły wiarę w korzystny wynik. Po emocjach było w 56.minucie. Swoją kolejną bramkę zdobyła Agnieszka Jochymek i było po meczu (27:21).

Metraco Zagłębie Lubin – EKS Start Elbląg 29:22 (16:13)

Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Robótka, Załęczna 2, Obrusiewicz 11, Konofał , Paluch 2, Premović 2, Wiertelak 1, Lima, Walczak , Marić 6 , Jochymek 4 , Milojević 1.

Start: Szywerska, Sielicka – Dankowska , Waga 5, Jędrzejczyk 6 , Balsam 1 ,Lisewska 1, Muchocka 4, Andrzejewska 3, Kwiecińska 2, Gerej , Hawryszko, Romanowicz.

Widzów: 967