Zagłębie zagrało sparing z klubem Bundesligi

Dodane przez dnia Sty 23, 2020 in Aktualności

Zagłębie zagrało sparing z klubem Bundesligi

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin w ostatnim sparingu przed wznowieniem sezonu zmierzyli się z czołową drużyną niemieckiej Bundesligi. W wyjazdowym meczu z Füchse Berlin lubinianie pokazali się z dobrej strony, przegrywając z tak renomowanym rywalem 30:35 (15:18).

Miedziowi zagrali z piątą drużyną Bundesligi. Füchse ma realne szanse na zdobycie mistrzostwa Niemiec. Lubinianie w Berlinie bez bojaźni i na parkiecie pokazali się z dobrej strony, grając wyrównane spotkanie z dużo wyżej notowanym rywalem.

– Sparing był ostatnim sprawdzianem przed meczami o stawkę. Cieszymy się, że mogliśmy sprawdzić się na tle jednej z najsilniejszych drużyn niemieckiej Bundesligi. W  Fuchse występują zawodnicy o ogromnym doświadczeniu i wysokich umiejętnościach indywidualnych. Tym bardziej cieszy nasza dzisiejsza postawa. Przez większość meczu graliśmy dobra piłkę ręczną i udawało nam wypełniać założenia taktyczne. W kluczowych momentach zabrakło nam jednak odrobinę skuteczności, co bezlitośnie wykorzystali przeciwnicy – skomentował mecz w Berlinie, Maciej Tokaj.

Füchse Berlin – MKS Zagłębie Lubin 35:30 (18:15)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik – Borowczyk, Stankiewicz 2, Duszyński, Pawlaczyk 2, Gębala 3, Dudkowski 5, Sroczyk 4, Tokaj 3, Pietruszko, Marciniak 1, Hajnos 1, Bogacz 2, Kupiec 3, Adamski, Drobiecki, Chychykalo 3.