Zbliżyć się do play-off

Kolejny ważny mecz czeka piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin. Miedziowi zagrają na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Mecz w Szczecinie odbędzie się w sobotę o godzinie 18:00.

Lubinianie odetchnęli po ostatniej wygranej w domowym meczu ze Stalą Mielec 29:26. Dzięki zwycięstwu Miedziowi są coraz bliżej czołowej ósemki, ale aby realnie myśleć o udziale w fazie play-off muszą zbierać kolejne punkty.

Jak na razie Zagłębie plasuje się tuż pod kreską – mają 23 punkty, o punkt mniej od derbowego rywala Chrobrego Głogów, z którym zmierzą się na własnym parkiecie już w przyszły piątek.

Pogoń, podobnie jak ostatni rywal Miedziowych, plasuje się dolnych rejonach tabeli, ale ma jeszcze teoretyczne szanse na udział w fazie play-off. Szczecinianie do tej pory zgromadzili dwanaście punktów – o jedenaście mniej od Zagłębia.

Ostatnie konfrontacje pokazują, że mecze na linii Szczecin-Lubin są bardzo wyrównane. Ostatnie spotkanie zakończyło się wygraną Miedziowych 30:25, ale dwa wcześniejsze kończyły się serią rzutów karnych, w których raz lepiej spisali się szczecinianie, raz lubinianie.