Zmiany w Kobierzycach

Młodzieżowa reprezentantka Polski Barbara Zima to jedna z zawodniczek, które dołączą do KPR-u Gminy Kobierzyce. Drugą z bramkarek będzie doświadczona Beata Kowalczyk – informuje portal WP SportoweFakty.

W Kobierzycach dojdzie do małej rewolucji kadrowej, z zespołu odejdą Monika Ciesiółka, Marcelina Lis, Magdalena Słota, Monika Kaźmierska, Beata Skalska i liderka Anna Mączka. Ta ostatnia zagra w Enerdze AZS Koszalin.

KPR znalazł solidne zastępczynie. W bramce stanie bardzo ograna w lidze Beata Kowalczyk. 40-latka pozostawała bez klubu od czasu jesiennego upadku GTPR-u Gdynia. Ma na swoim koncie występy podczas mistrzostwach Europy oraz kilka medali mistrzostw Polski z Piotrcovią, MKS-em Jelenia Góra, GTPR-em Gdynia i Energą AZS-em Koszalin.

Weterankę będzie naciskała młodzieżowa reprezentantka Polski, Barbara Zima. 19-latkę z SMS-u ZPRP Płock o świetnych warunkach fizycznych (189 cm) uznaje się za jedną z największych nadziei kobiecej piłki ręcznej.

Z upadającego KPR-u Jelenia Góra przyjdzie rozgrywająca Aleksandra Tomczyk, z MTS-u Kwidzyn pozyskano zeszłoroczną wicemistrzynie Polski juniorek, Karolinę Wicik.