Miedzianka wiceliderem!

Bardzo ciekawe widowisko stworzyli w hali przy Lotniczej szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica i rezerw Vive Tauronu Kielce. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego miał pod górkę, ale ostatecznie wygrał 26:25.

To był szalony mecz. Prowadzenie w nim zmieniało się kilkukrotnie. Zarówno legniczanie, jak i kielczanie lepiej radzili sobie w defensywie, a z każdą minutą na bohaterów wyrastali bramkarze. Z jednej strony świetny Łukasz Mazur, z drugiej Krzysztof Markowski w pierwszej i Mikołaj Baran w drugiej połowie.

Dzięki zwycięstwu Siódemka Miedź awansowała na drugie miejsce w tabeli. Następny mecz podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego rozegrają już w najbliższą środę. W Zawadzkich zmierzą się z tamtejszym ASPR.

Siódemka Miedź Legnica – Vive Tauron II Kielce 26:25 (16:15)

Siódemka: Mazur, Stachurski, Kaczmarek – Szuszkiewicz 10, Piwko 4, Majewski 2, Skiba 1, Antosik 1, Płaczek 2, Cegłowski 2, Kuta 1, Wita 2, Piróg 1, Lasak. Kary: 12 min.

Vive: Markowski, Drozd, Baran – Vujović 11, Grabowski 5, Siedlarz 4, Dufaj 1, Bernacki 1, Bis 2 (CZ 47), Ciołak 1, Filipowicz, Kogutowicz, Nowak, Bysiak, Kubicki, Grdeń. Kary: 8 min.