Niespodzianka w Jarosławiu

Początek drugiej rundy PGNiG Superligi Kobiet nie był udany dla szczypiornistek Metraco Zagłębia. Lubinianki przegrały w ósmej serii z Eurobud JKS Jarosław po zaciętym meczu 23:25 (12:15).

W Lubinie w meczu pierwszej rundy dużo lepsze okazało się Metraco Zagłębie, jednak tym razem rywalki odrobiły lekcję. Już od początku było widać, że Miedziowe w Jarosławiu nie będą miały łatwej przeprawy. Zaczęło się od 5:2 i lubinianki praktycznie przez cały mecz musiały odrabiać straty. Inna sprawa, że dużą część meczu podopieczne Bożeny Karkut musiały radzić sobie w osłabieniu po dwuminutowych karach pary sędziowskiej Urszula Lesiak – Małgorzata Lidacka. Do przerwy miejscowe prowadziły różnicą trzech bramek i … grały w podwójnej przewadze.

Pomimo tego w drugiej połowie lubinianki przejęły inicjatywę. Dobra obrona, skuteczne ataki i bezbłędnie wykorzystywane rzuty karne – to wszystko sprawiło, że Metraco Zagłębie w końcu wyszło na prowadzenie 18:17. Chwilę później znów na prowadzeniu były zawodniczki JKS-u. Lubinianki niemal do końca mogły jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W samej końcówce to jednak zawodniczki z Jarosławia zachowały więcej zimnej krwi i zwyciężyły 25:23.

-Niestety mecz w Jarosławiu nie ułożył się na naszą korzyść. Od początku spotkania goniłyśmy wynik. W ataku popełniłyśmy zbyt  dużo błędów własnych, co drużyna gospodarzy skutecznie wykorzystywała i zamieniała na bramki. Z naszej strony tej skuteczności zabrakło – mówiła po meczu Klaudia Pielesz, rozgrywająca Miedziowych.

Eurobud JKS Jarosław – Metraco Zagłębie Lubin 25:23 (15:12)

Eurobud JKS Jarosław: Eurobud JKS: Szczurek, Backiel – Turkalo 8, Bancilon 5, Balsam 4, Pietras 3, Kozimur 2, Strózik 2, Donets 1, Kulpa, Szymborska Aleksandra, Szymborska Amanda.

Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Wąż – Buklarewicz 1, Galińska, Górna 3, Grzyb 5, Hartman 4, Hurychova, Matieli 2, Noga 2, Pielesz 2, Stanisławczyk, Trawczyńska, Wasiak, Ważna 2, Zawistowska.